Dlaczego wynająć mieszkanie?

Zdaje się, że miarą sukcesu człowieka jest posiadanie przez niego własnego mieszkania na wynajem. Magiczna fraza "na swoim" wypełnia dumą właściciela i zażenowaniem wynajmującego, który po raz kolejny musi tłumaczyć się przy rodzinnym obiedzie, czemu "on tak ciągle na cudzym?". Na szczęście dla wspomnianego wynajmującego, czasy się zmieniają, dlatego odważnie może odpowiedzieć "Ciociu, jakie to cudze jest wygodne!". Coraz rzadziej częste przeprowadzki budzą nasze zdziwienie, a wynajmowanie mieszkań przestało być znakiem rozpoznawczym studentów czy (jak nazwano by to przy rodzinnym obiedzie) życiowych "nieudaczników". 

Świat pędzi do przodu. Zdążyliśmy odkryć wiele niesamowitych miejsc i sposobów na życie. Nic dziwnego zatem, że głównym priorytetem ludzi niekoniecznie już jest wybudować dom, posadzić drzewo, spłodzić syna. Chcemy zwiedzać, a nie stać w miejscu. Dlatego wynajem mieszkania stał się zwyczajnie bardziej rozsądnym rozwiązaniem. Możemy je zmieniać, jak, kiedy i gdzie chcemy.

Zyskujemy w ten sposób totalną wolność wyboru, elastyczność i mobilność, coraz częściej cenione przy zatrudnieniu. Otwierają się przed nami nowe możliwości. Równie dobrze możemy wieść spokojne życie w mieszkaniu w centrum Warszawy, by za rok przenieść się na jej obrzeża, jak i pozwolić sobie na swobodę i dynamikę mieszkając w Toruniu, pracując w Gdańsku, spędzając weekendy w Olsztynie. Wszystko w swoich-nieswoich mieszkaniach! Nikt nie powiedział, że mamy obowiązek wynajmować je przez długi okres czasu. Coraz częściej spotyka się możliwość wynajęcia lokum na chociażby trzy dni, aby wygodnie spędzić urlop lub wyjazd służbowy, podczas którego niekoniecznie musimy chcieć siedzieć w hotelu. Jak widać, miarą sukcesu człowieka może być zarówno własny dom, jak i wynajęte mieszkanie. Ewentualnie trzy mieszkania. Kto komu zabroni?

Zalety własnego mieszkania

Jednak, nie oznacza to, iż bycie właścicielem w takiej sytuacji, jest negowane, nieopłacalne czy niemodne. Wręcz przeciwnie. Nie musimy szukać co miesiąc nowego lokum dla siebie, bo w naszym nam dobrze. Za to możemy mieć jedno (lub więcej) dodatkowe, by z powodzeniem je udostępniać. Mieszkania to wciąż jeden z najlepszych sposobów inwestycji. Możemy je posiadać i czerpać z niego zyski. Studenci w nowym mieście, rodziny z dziećmi na wakacjach, dyplomata w delegacji - wszyscy ci ludzie muszą mieć z czego wybrać. A ktoś przecież musi wynajmować mieszkania tym szaleńcom w rozjazdach! Jedni nie mogą istnieć bez drugich. 

Własne mieszkanie to swoboda

Swoboda, swoboda i jeszcze raz swoboda! Ofert mieszkaniowych nie brakuje. Tak samo jak poszukujących nowego mieszkania. Każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do swojego stylu życia oraz potrzeb. Można czerpać z tego zyski, jak również nowe perspektywy, spokój ducha i niewymowną satysfakcję. Już niczego nie musimy się wstydzić przy rodzinnym obiedzie. Największą miarą sukcesu człowieka jest zdolność decydowania o samym sobie, a co lepiej podkreśli tę decyzyjność niż wybór mieszkania tak, jak nam się podoba?